Dlaczego warto oddać zarządzanie najmem biuru nieruchomości w Krakowie?

Masz swoją nieruchomość, ale w niej nie mieszkasz? Chcesz czerpać korzyści z wynajmu, ale nie masz czasu zająć się organizacją czy znalezieniem odpowiednich najemców? Nie musisz rezygnować z zysków, możesz skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które pomoże Ci znaleźć stabilnych, solidnych lokatorów i zapomnieć o problemach z wynajmem mieszkania.

Zarządzanie mieszkaniami na wynajem Kraków: jakie są Twoje opcje?

Kraków to miasto uniwersytetów. Jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla wielu osób, które wcale nie planują kupować tu mieszkania, a interesuje je tylko wynajem. Dlatego też mieszkanie w Krakowie może być świetną inwestycją, dzięki której regularnie będziesz otrzymywać wpływy.

Z drugiej strony, wynajem mieszkania to zawsze ryzyko – można trafić na trudnych lokatorów, w samym budynku mogą zdarzać się awarie, mogą odbywać się remonty, a obecność właściciela lokalu co chwilę może być potrzebna. To wszystko sprawia, że zarządzanie najmem może stać się przykrym obowiązkiem, który odrywa Cię od codziennej pracy, zmusza do tego, by albo samodzielnie zdobywać wiedzę z zakresu wynajmu nieruchomości, albo co chwila konsultować się ze specjalistami.

Jeśli na co dzień mieszkasz blisko mieszkania na wynajem, nie przeszkadzają Ci ciągłe wyzwania z tym związane, nie straszne są naprawy i remonty, to pewnie jesteś w stanie sam zatroszczyć się o kwestie wynajmu. Jeśli jednak wolisz skupić się na ważniejszych sprawach, mieć za sobą zaplecze profesjonalistów, którzy zadbają o Twoje interesy, zarówno finansowe, jak i prawne – wówczas warto skorzystać z biura nieruchomości, które w profesjonalny sposób zajmuje się zarządzaniem najmem w Krakowie.

Zarządzanie najmem Kraków: na czym polega?

Zarządzanie najmem może różnić się w zależności od tego, jakie konkretnie usługi świadczy biuro nieruchomości oddelegowane do wykonywania tego zadania. Na przykładzie Uni Estates możemy pokazać, że ważnymi zadaniami w zakresie zarządzania najmem są:

  • Reprezentacja właściciela nieruchomości wobec najemców, urzędów i instytucji,
  • Weryfikacja najemcy i podpisanie z nim umowy w imieniu właściciela lokalu,
  • Zarządzanie płatnościami, czyli pobieranie płatności od najemcy, a także opłacanie rachunków, takich jak czynsz administracyjny czy media,
  • Usuwanie na bieżąco usterek i opieka nad mieszkaniem przez cały czas trwania umowy zarządzania najmem.

Zarządzanie najmem zdejmuje Ci z głowy bardzo dużo obowiązków i pozwala być spokojnym o to, że mieszkanie jest bezpieczne, a rachunki zapłacone. Biuro nieruchomości pomaga także w uregulowaniu podatku (rozliczenie PIT), czy ogólnie, optymalizacją wydatków na utrzymanie mieszkania.

Twoim zadaniem w tym wypadku jest znaleźć biuro nieruchomości w Krakowie, które świadczy usługi zarządzania najmem, a następnie zapoznanie się z warunkami i podpisanie umowy.

Jak zarządzać mieszkaniem na wynajem w Krakowie, gdy mieszkasz w innym mieście?

To jedna z najważniejszych zalet usługi zarządzania najmem – możesz spać spokojnie, nawet jeśli mieszkasz w zupełnie innym mieście, czy planujesz dłuższe wyjazdy zagraniczne. Takie sytuacje często stawiają właścicieli mieszkań w trudnej sytuacji, ponieważ zarządzanie nieruchomością podczas pobytu w zupełnie innej części świata staje się praktycznie niemożliwe. Tymczasem zarządzanie najmem usuwa całkowicie ten problem.

Umowę zarządzania najmem możesz podpisać w każdej chwili. Dzisiaj dysponując kwalifikowanym podpisem elektronicznym oraz dostępem do internetu możesz zawrzeć umowę praktycznie z każdego miejsca. Współpraca z biurem nieruchomości daje Ci możliwość ustalenia reprezentanta wobec najemcy, urzędu czy instytucji. Jest to szczególnie ważne w przypadku zarządzania najmem w Krakowie czy innych miastach studenckich. Popyt na mieszkania na wynajem jest bardzo duży, jednak lokatorzy co jakiś czas mogą się zmieniać, z różnych powodów. Dzięki zarządzaniu najmem możesz scedować zadanie poszukiwania nowych lokatorów i podpisania z nimi umowy na biuro nieruchomości, i spać spokojnie – nawet w innym mieście!

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest UNI ESTATES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą przy Karmelicka 30/4, 31-128 Kraków (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@uniestates.pl… czytaj więcej