Biuro nieruchomości i jego zalety przy kupnie mieszkania

Kupno mieszkania w Krakowie to prawdziwe wyzwanie. Szukasz mieszkania dla siebie, swojej rodziny, chcesz czuć się w nim komfortowo, a jednocześnie mieć pewność, że nie przepłacasz i nie zaskoczą Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki? To wszystko może Ci zapewnić profesjonalne biuro nieruchomości w Krakowie.

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości: jak to wygląda?

Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości, nic prostszego – wystarczy, że zadzwonisz lub zostawisz namiar na siebie w formularzu kontaktowym, a pracownik biura nieruchomości odezwie się do Ciebie i opowie ze szczegółami, na co możesz liczyć.

Współpraca kupującego z biurem nieruchomości wygląda w ten sposób, że opisujesz swoje oczekiwania względem mieszkania, a agent nieruchomości współpracujący z Tobą wyszukuje oferty, które potencjalnie mogą Cię zainteresować.

Gdy już wybierzesz najlepszą ofertę, agent nieruchomości może Ci pomóc w negocjacjach. Ważny jest fakt, że agent działa profesjonalnie i nie kieruje się emocjami, więc łatwiej mu zachować zimną krew. Dla Ciebie dana nieruchomość może być mieszkaniem marzeń, którego nie chcesz stracić, więc negocjacje mogłyby być trudniejsze.

Przed podpisaniem umowy ze sprzedającym musisz też mieć pewność, że nie kupujesz kota w worku. Może się wydawać, że jeśli udało Ci się dokładnie i wielokrotnie obejrzeć mieszkanie, to wszystko jest w porządku – jednak wiele rzeczy będzie niewidocznych dla oka, również dla samego właściciela mieszkania. Oboje możecie nie zwrócić uwagi na fakt, że np. w najbliższym czasie będzie trzeba wymienić instalację grzewczą czy elektryczną. Profesjonalne biuro nieruchomości dba o to, by takich sytuacji nie było.

Pamiętaj o tym szczególnie przy zakupie mieszkań w budynkach starszych – jak na przykład w Krakowie, gdzie jest pełno wspaniałych lokali, świetnie nadających się na rodzinną przystań, ale wymagających dokładnego sprawdzenia pod kątem potencjalnych remontów.

Co zyskuje kupujący gdy korzysta z biura nieruchomości?

Biuro nieruchomości odciąża Cię w najbardziej żmudnej i najtrudniejszej pracy związanej z zakupem nowego mieszkania. Przyjemne kwestie, takie jak wybór najlepszej oferty, decyzje co do wystroju wnętrz czy opisywanie Twojego mieszkania marzeń, wciąż są po Twojej stronie, tymczasem biuro nieruchomości robi wszystko, by spełnić Twoje oczekiwania.

Podstawową zaletą profesjonalnego biura nieruchomości jest oczywiście większy wybór mieszkań i to, że nie tracisz czasu na oferty, które na pewno Cię rozczarują. Agent nieruchomości zajmuje się oceną mieszkań zawodowo, więc w większości przypadków potrafi lepiej ocenić potencjał lokalu. Sprawdza też kwestie prawne, eliminuje ryzyko związane z brakami dokumentacji czy obciążeniami lokalu, o których nie każdy właściciel wspomina już od samego początku.

Kupno mieszkania przez biuro nieruchomości jest dla tych, którzy chcą znaleźć atrakcyjne mieszkanie i przy tym nie martwić się tym, że nie są ekspertami rynku. Nie muszą – od tego jest biuro nieruchomości. Podsumowując: oszczędzasz czas, zyskujesz większe bezpieczeństwo transakcji. W wielu wypadkach oszczędzasz także pieniądze – nie zaskoczą Cię koszty dodatkowego remontu tuż po zakupie lokalu, czy koszty związane z wyprostowaniem kwestii prawnych, wpisów do ksiąg wieczystych etc.

Jak wybrać najlepsze profesjonalne biuro nieruchomości Kraków?

Wybierając biuro nieruchomości należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Jeśli szukasz mieszkania w konkretnej lokalizacji – możesz sprawdzić, jakie biuro nieruchomości ma doświadczenie w tym rejonie.

Przede wszystkim jednak szukaj zaufanego i sprawdzonego partnera. W biurze nieruchomości Uni Estates mamy na koncie ponad 300 transakcji, więc możemy pochwalić się dużą liczbą zadowolonych klientów. Działamy w pełni transparentnie, a na naszej stronie możesz sprawdzić agentów nieruchomości, z którymi współpracujemy, oraz ich portfolio.

Na koniec ważna jest też… komunikacja między Tobą, a agentem nieruchomości. Dlatego w Uni Estates stawiamy na otwartość i chcemy doradzić Ci jak najlepiej. Jeśli nie będziesz się czuć komfortowo w rozmowie z biurem nieruchomości, będzie Ci trudno szczerze wyrazić swoją opinię. Z nami możesz rozmawiać swobodnie – zadzwoń i się przekonaj!

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest UNI ESTATES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą przy Karmelicka 30/4, 31-128 Kraków (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@uniestates.pl… czytaj więcej