Muszyna

ul. Ogrodowa

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
599 000 PLN
Cena za m2
169,21 PLN
Powierzchnia działki
35,40 A
Powierzchnia działki - jednostka
a
Ukształtowanie działki
Lekko nachylona
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Budowlana
Prąd
Tak
Ujęcie wody
Miejska w drodze
Dostępne od
2022-08-11
Numer oferty
46/12014/OGS

Opis nieruchomości

Idealna działka pod pensjonat  lub zabudowę jednorodzinną.

1. INFORMACJE PODSTAWOWE
2. DROGA
3. MEDIA
4. PRZEZNACZENIE TERENU
5. MOŻLIWOŚĆ ZAGOSPODAROWANIA TERENU
6. OPIS OKOLICY
7. TRANSPORT
8. DLA KOGO WŁAŚNIE TA NIERUCHOMOŚĆ ?1. INFORMACJE PODSTAWOWE

Oferta na Wyłączność - nie szukaj dalej,

Mam przyjemność zaprezentować Państwu pięknie położone widokowe działki budowlane w Muszynie  znajdujące się w okolicy ul. Ogrodowej (naprzeciwko Dworca PKP w Muszynie)
Całkowita powierzchnia obu działek wynosi 3540 m2 (35,4 a), większa z działek ma powierzchnię 2116 m2 (21,16 a) a wyżej położona działka ma powierzchnie 1424 m2 (14,24 a), mniejsza z działek jest kształtem zbliżona do kwadratu a większa z działek jest w kształcie regularnego prostokąta, obie działki są lekko nachylone kierunku zachodnim co gwarantuje znakomite nasłonecznienie.
Działki sprzedawane są w pakiecie (nie ma możliwości zakupu tylko 1 działki)


2. DROGA

Niżej położona działka ma bezpośredni dostęp do drogi utwardzonej, w MPZP droga zaplanowana jest wzdłuż północnej ściany działek oraz od wschodniej ściany wyżej położonej działki co daje bardzo szerokie pole do adaptacji terenu do własnych potrzeb (patrz galeria zdjęć).

3. MEDIA

- woda - w drodze powiatowej (oddalone o kilka metrów od nieruchomości),
- prąd (na sąsiedniej działce) 

4. PRZEZNACZENIE TERENU

Nieruchomość objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, w którym oznaczona została symbolami:

MN – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, położnej w strefie ochrony uzdrowiskowej C 

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA TERENÓW OBJĘTYCH PLANEM:

MN - Tereny MN, przeznacza się pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, z możliwością prowadzenia nieuciążliwej działalności usługowej; dopuszcza się budowę pensjonatów i obiektów usługowych, a także wewnętrznych dróg obsługujących działki oraz infrastrukturę techniczną.

5. MOŻLIWOŚĆ ZAGOSPODAROWANIA TERENU

W przypadku sytuowania na terenach MN - zabudowy jednorodzinnej należy zachować następujące wymagania:

-powierzchnia nowych działek zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej nie może być mniejsza niż 800 m2 ,
- wysokość maksymalna budynku - 12 m
- wskaźnik intensywności zabudowy nie może być mniejszy niż 0,5, 
- powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 40% powierzchni działki budowlanej
- powierzchnia biologicznie czynna - minimum 55%
- kolorystyka elewacji powinna być w kolorach jasnych lub stonowanych,

W przypadku sytuowania na terenach MN, – zabudowy pensjonatowej, należy zachować następujące wymagania:
- powierzchnia nowych działek budowlanych nie powinna być mniejsza niż 2000 m2
- wskaźnik intensywności zabudowy nie może być większy niż 0,9,
- powierzchnia zabudowy nie może przekraczać 30% powierzchni działki budowlanej; należy zachować 60% powierzchni nowej działki budowlanej jako powierzchni biologicznie czynnej,
- kolorystyka elewacji powinna być w kolorach jasnych lub stonowanych,


6. OPIS OKOLICY

Prezentowane dziaki znajdują się zaledwie 1300 m od ścisłego centrum Muszyny (niecały kwadrans drogi pieszo) , okolice prezentowanej nieruchomości charakteryzują są zabudową niską (sąsiednia działka w trakcie zabudowy)
Niewątpliwą zaletą działki jest bliskość jednego z najpiękniejszych turystycznych rejonów Małopolski - Uzdrowiska Muszyna z pięknie zadbanym Rynkiem, Ogrodami Biblijnymi, Bezpośrednio z działki widać Ogrody Tematyczne, Jaworzynę Krynicką oraz górę Malnik oraz wieżę widokową.
W niedalekim sąsiedztwie znajdują się wyjścia na Szlaki piesze na szczyt Wierchomla, skąd rozpościera się urokliwy widok na pasmo Tatr.
W odległości kilku kilometrów znajdują się atrakcje turystyczne takie jak Mofeta oraz Czarna Młaka (jezioro powstałe wskutek osunięcia się osuwiska).

Z działek rozpościera się fenomenalny widok na Centrum Muszyny, który "na żywo" wygląda zdecydowanie lepiej niż oddają to zdjęcia oraz film.


7. TRANSPORT

Muszyna charakteryzuje się dobrze rozwiniętą siecią drogową, skąd dostać się można w malownicze miejsca w okolicy - Krynica-Zdrój oddalona jest zaledwie 15 minut jazdy samochodem (DW 971), Nowy Sącz oddalony jest około 50 minut jazdy samochodem a do Krakowa dostaną się Państwo w około 2,5 godziny. Z Muszyny można się dostać bezproblemowo na stronę słowacką.

Z racji pięknych walorów okolicy Muszyna połączona jest połączeniami z większych miast, gdzie bezproblemowo można dostać się komunikacją zbiorową.

Dodatkowym atutem prezentowanej nieruchomości jest bliskość Dworca Kolejowego, który mieści się naprzeciwko prezentowanej nieruchomości a dostać się można do niego autem w zaledwie 4 minuty.

8. DLA KOGO WŁAŚNIE TA NIERUCHOMOŚĆ ?

Prezentowana nieruchomość spełni wymagania zdecydowanego inwestora, który może wznieść na działce pensjonat (Muszyna ma niewystarczającą ilość miejsc noclegowych w stosunku do ilości turystów, którzy tłumnie odwiedzających tą miejscowość, znalezienie wolnego miejsca noclegowego często jest nie lada wyzwaniem - wszystko jest zajęte). Dzięki świetnej lokalizacji znakomicie nadaje się na ww. profil działalności.

Prezentowane działki znakomicie nadają się dla osoby, która szuka działki pod budowę domu/domów z idealnym widokiem, dobrym dojazdem, a co najważniejsze - z potencjałem.


Zapraszam do kontaktu telefonicznego podczas którego udzielę więcej wiadomości.

Parametry dodatkowe

  • Ogrodzenie: Brak
  • Wysokość zabudowy: 12
  • Plan miejscowy: Plan zagospodarowania przestrzennego
  • Przeznaczenie działki w planie lub studium: Tereny zabudowy mieszkaniowej
  • Możliwość podziału: Tak
  • Dostępne w okolicy: Las, Góry, Bank, Zabudowa niska, Szkoła, Kościół, Przedszkole, Centrum handlowe
  • Droga dojazdowa: Utwardzona
  • Komunikacja: Bus, Autobus, PKS, Kolej

Mapa

Kontakt

Michał Gurak

Michał Gurak

Doradca ds. nieruchomości

Telefon:
+48 579830128
E-mail:
m.gurak@uniestates.pl

Profil agenta i oferty
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę UNI ESTATES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest UNI ESTATES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą przy Karmelicka 30/4, 31-128 Kraków (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@uniestates.pl… czytaj więcej